נשים ועסקים / רוקחת החוויות

לאורך כל השנה יש לכן מיליון רעיונות למתנות. אתן כבר יודעות מה מתאים למי ואיפה אפשר לרכוש את זה או איך אפשר לארגן את זה כדי שזה יהיה במינימום מושלם. אבל אז מתקרב התאריך הגורלי. ופתאום, סלט בראש. זיכרון של אחרי לידה. כלום. כל הרעיונות נעלמו כלא היו ואתן נשארת עם דף ריק ועם לחץ של זמן.

רוקחת החוויות חופשה אחרת

אבל רגע, יש את הדס מ'רוקחת החוויות'. היא כבר תדאג לכן… הדס דבורה-נקר רוקחת חוויות. ממש כך. והתוצאה: שיקוי הפתעה, חופשה תפורה בהתאמה אישית ללקוח, שמתאימה אך ורק לו. ועד שיגיע הזמן לחופשה, אז בטח תרצו בינתיים להכיר אותה ולשמוע על הדרך שלה אל העצמאות.

הכל התחיל מזמן

הדס, היא אמא לשתיים המתגוררת ברחובות ורוקחת חוויות. מחוויות משפחתיות מושקעות בימי הולדת, התפתחה האהבה שלה לטיולים וגילויים חדשים ומרתקים. את חלום ילדותה – הקמת גסטהאוס ציוני ואיכותי בצפון או בדרום הארץ הגשימה בחלקו, ולאחר תואר משולב של כלכלה ותיירות באוניברסיטה העברית, הגיעה לראש פינה הקסומה. במשך שנים היא ניהלה מלונות בוטיק שונים, התמקצעה בתחום, נחשפה לאינסוף רעיונות ולמקומות סודיים, וגם קשרה קשרים עם ספקים שונים בתחום.

חלק משגרת יומה כלל תיאום חופשות למשפחות, זוגות, תיירים מהעולם, תיירים מקומיים ואף ימי כיף סופר מפנקים לחברות עסקיות, כנסים מרגשים באווירה ירוקה ופורחת ועוד. אחרי שלוש שנים נוספות שבהן עסקה בתחום הפרסום הדיגיטלי, ואחרי שכבר הפכה לאמא, החליטה הדס שהגיע הזמן לייצר מהחלום מציאות. כך נולדה 'רוקחת החוויות'."

איך רוקחים חוויה?

המוצרים: "את כל האהבה והתשוקה שלי להפתעות, חופשות ואנשים רקחתי לתוך שיקוי החוויות שלי. כל השיקויים (שיקוי ההפתעות, השיקוי למתחילים ושיקוי המתנה) הם למעשה חופשות תפורות בהתאמה אישית ללקוח. הספקים שלי הם ספקי בוטיק שנבחרו בקפידה ויחד יצרנו מוצרים ייחודים לחופשות, כך שהלקוחות למעשה נהנים כפליים: גם מההפתעה עצמה וגם ממוצר שאינו 'מוצר מדף' אלא מוצר שנרקח במיוחד לחוויה הפרטית שלהם. אין חופשה שדומה לאחרת, כל חופשה מתאימה לקצב, לטעמים, לתקציב ולאופי של החוגגים."

התאמה אישית: "כל חופשה מקבלת תשומת לב אישית. ממילוי שאלון על ידי הלקוח ועד לפרופיל החוגגים שאני בונה, לפיו תקבע החופשה. אני תמיד שואלת שאלות נוספות כי אני סקרנית לשמוע עוד ומשתדלת מאוד להפתיע את הלקוחות בבחירת הפעילויות השונות ולצאת קצת מהדפוס המוכר של מסעדה –ספא—מלון. כל החוויות והפעילויות ברמה מאוד גבוהה (אני בודקת את כולם!!) כך שאני בטוחה שהלקוחות ייהנו פעמיים גם מההפתעה וגם מטיב השירות/החוויה שיקבלו. בין אם הלקוחות חדשים או חוזרים מחכה להם חוויה מקורית, רק שלהם וחד פעמית"

אלמנט ההפתעה: "הוא בהחלט בעל ערך. ההתרגשות לקראת משהו לא ידוע, המסתורין שעוטף את החוויות וכן הרעיון שמישהו אחר סידר, תיאם, ארגן הכל ואתם מגיעים רק להתפנק הוא קסום בעיניי. בהתחלה חשבתי לצאת רק עם חופשות הפתעה שכל הפרטים בהן כמוסים וסודיים. אך עם הזמן, והכרות עם לקוחות שונים גיליתי שיש לקוחות רבים שצריכים איזו מסגרת שתנסוך עליהם גם בטחון. ולכן יצרתי את 'השיקוי למתחילים' בו רוב הפרטים נסתרים, אך ניתן לקבל תכנית כללית."

התרגשות לקוחות: "הלקוחות שלי הם בעיקר זוגות, קבוצות של חברות או חברים, משפחות גרעין ומשפחות מורחבות. כמו כן ישנם עסקים אשר רכשו שיקויי מתנה לעובדים (מתנת חתונה, לידה, פנסיה..). הלקוחות מתרגשים מאוד מהחוויה ונהנים מהציפייה לבאות (החבילה מלאת ההפתעות ופרטי חופשתם מגיעים אליהם כשלושה ימים לפני היציאה לחופשה כדי שיוכלו רק להתבונן, להסתקרן ולצפות). נוצר ממש קשר אישי ואינטימי עם הלקוחות וזה עונג גדול."

להיות הכל בשביל העסק

לבחור בעצמאות: "תמיד ידעתי שארצה להיות עצמאית ולקבוע עבורי מה מתאים לי ומתי. עבודה קשה אינה זרה לי ויחד עם זאת במשך שנים ארוכות של עבודה כשכירה, ידעתי שזה לא בשבילי ואני רוצה לפרוש כנפיים ולצאת לדרך משלי ורק שלי."

אתגרים בעצמאות: "כל הזמן יש אתגרים. לגרום לדברים להתחיל לזוז כשאף אחד לא מכיר אותך ולא יודע שקיים בכלל רעיון כזה או קשיים כלכליים שמלווים כל עסק מתחיל. האתגר הכי גדול בעצמאות כרגע בשבילי, הוא להיות הכל בשביל העסק (אני זה כל העסק) וגם לג'נגל בין החיים הפרטיים. מצד שני זה בדיוק היופי שבעצמאות."

רעיונות לעתיד: "יש לי מטרת על והיא לייצא את העסק גם לטיולי חו"ל בהפתעה – כלומר לקוחות יגיעו עם החבילה לשדה התעופה ורק שם יפתחו ויגלו. הרעיון ממש מדליק בי אש של התרגשות ואנחנו נגיע לשם! מטרת ביניים שנמצאת ממש עכשיו בשלבי עבודה היא 'שיקוי זוגי'  – הכוונה לדייט בהפתעה, שיגיע ארוז ומפנק עד לבית הלקוח בכל חודש. הלקוחות ייהנו ממנוי משמח לדייטים DIY בבית, ארוזים וקלים לתפעול, כל פעם דייט בנושא אחר."

שיתופי פעולה: "אני מאוד אוהבת להכיר רעיונות חדשים ולרקוח אותם לתוך שיקויים, אשמח לשמוע ולהכיר כל ספק שירצה לקחת חלק בחופשות ההפתעה. בנוסף, לטובת ה'שיקוי הזוגי' אשמח להכיר יוצרות DIY שירצו לקחת חלק כמעצבות אורחות בחבילות השונות."

עסק של אדם אחד: "אני עובדת מהבית ואוהבת שאני קובעת לעצמי כל יום לו"ז שונה ושאני פנויה להיות אם אוהבת עם הרבה פחות ייסורי מצפון (כלפי כולם). אני עושה הכל בעצמי, למעט תמיכה בנושאי גרפיקה שם נעזרתי בגרפיקאית מדהימה, וכן בתמיכה אדירה מהמשפחה שבלעדיה זה לא היה קורה."

לכל עצמאית יש את הדרך שלה

להכיר: "יש המון עסקים של נשים, של יצירה והרבה רעיונות מקוריים, שאני מתחברת אליהם. אני מאוד אוהבת לשוטט ברשת באתרים ישראליים או בינלאומיים, אוהבת להציץ, לראות ולהכיר רעיונות, יצירות, סגנונות כתיבה וחשיבה שונים ממני. אני אוהבת ללמוד מכולם."

להתייעץ: "הייתי מאוד רוצה להיעזר בייעוץ מקצועי כלשהו, אבל נכון לעכשיו לא הצלחתי עדיין למצוא לזה זמן. הייתי רוצה להתייעץ עם אבא שלי, החבר הכי טוב שלי שנפטר לפני כארבע שנים כשהייתי בהריון עם בכורתי ולא מכיר את העסק שלי."

ללמוד: "למדתי שצריך להשתדל לראות את התמונה המלאה – לא להיתקע על רגעים, ימים או תקופות קשות. וגם להאמין בדרך וברעיון שלך ולדעת שאם זה זורם בך זה חייב להצליח."

להשתנות: "מאז שפתחתי את העסק אני יותר שלמה עם עצמי, עושה לגמרי מה שאני אוהבת ומה שממלא אותי וזה גורם לי לשקט פנימי."

לחלום: "החלום שלי הוא לגדול, להצליח, לא לאבד את התשוקה ושכולם ייהנו לפחות פעם אחת מחופשת הפתעות שכזו!"

חופשה בארץ

ואתן בטח רוצות דוגמאות…

"שיקוי מתנה שהילדים (בני 30+) רכשו להוריהם – לקראת יציאה לפנסיה ויומולדת. הילדים לא סיפרו או הכינו את ההורים, פשוט בבוקר היציאה לחופשה הופיעו להם בדלת עם החבילה (אני מאוד חששתי מהתגובות…) אבל לאחר כמה דקות של שוק ושל "אנחנו לא נוסעים" ו"יהיה בסדר" הם יצאו לסופשבוע חלומי עם המון הפתעות (ארוחת בוקר פרטית במשק חקלאי בצפון, סיור פרטי אצל אומנים בצפון, שיעור יוגה פרטי, ארוחות שף, סוויטה מפנקת על יד הים ועוד…). הם כתבו לי נרגשים לאורך החופשה ולאחריה. ואין מאושרת ממני על ההזדמנות."

"סיפור נוסף, עם מתנת "טרום חתונה" שחברת ניו מדיה רכשה לאחד מעובדיה לקראת החתונה. העובד היה בסטרס והמשרד המדהים דאג לפנק את העובד יחד עם אשתו לעתיד בשיקוי מתנה – סופר רומנטי ומאוד מרגיע לקראת החתונה. זה היה שיקוי מרגש מאוד."

"סיפור נוסף ומצחיק (ובאמת יש עוד הרבה..), חופשה זוגית שאני קוראת לה "בייבי מון": זוג לאחר 3 חודשים מלידת בנם יצאו לנופש זוגי. הם ביקשו פעילויות משותפות אז חוץ מפינוקים שלחתי אותם גם לקוויז (כמו חדר בריחה אבל בתוך עיר) עם המון חידות. אחרי שמצאו את הבחור עם הקופסה על הצוואר שחיכה להם להתחלת הקוויז, הם הלכו לאיבוד ונאלצנו למשות אותם מהקוויז ולהחזיר אותם למסלול (כל כך צחקנו שמאז שהם נהיו הורים הם איבדו את הקשר למציאות…)."

אז תתחילו לתכנן את חופשת ההפתעה שלכן!

אני יכולה לספר לפחות על עצמי, שאני מוכנה בכל רגע שיפתיעו אותי עם חבילת הפתעות סודית. רמז…

אז איזו מתנה תרצי לקבל מרוקחת החוויות? לא משנה מה, אני סומכת על הדס שתפתיע אותך!

מוזמנות להיכנס לאתר של רוקחת החוויות וגם לדף הפייסבוק העסקי, ולהכיר את הדס ואת השיקויים המושקעים שלה.

גרפיקאית : טל מנור, סטודיו הקיפוד הכחול

***מכירות את הבלוג שלי בפייסבוק? אל תשכחו לבקר…

Facebook comments

4 תגובות

  1. שירה פורר הגב

    המתנות האישיות במיוחד עבורך הם הכי מיוחדות שיש ונשמע נפלא לבקש שירקחו לי חוויה. שומרת לעתיד!

  2. נעמה הגב

    נשמע ממש כיף לקבל הפתעה כזאת! לפני שנתיים בן זוגי הפתיע אותי עם יום כיף מהבוקר עד הערב וזה היה מושלם. אין כמו חגיגה מפתיעה ואינטימית.

  3. טלי הגב

    הייתי מאד מאד שמחה למתנה כזו.

השארת תגובה