אלוהים נמצא בפרטים הקטנים – סדנת סטיילינג לצילומים

כבר כמה זמן שאני רואה את הפינה הזו בסלון של לימור. וכל פעם במראה אחר. מחליפה צבעים, שטיחים, כורסאות. כל פעם סידור אחר, פריטים אחרים. וכל פעם נשים אחרות מצלמות אותה ומתעדות את אינסוף האפשרויות לעיצוב שלה, שכולם נראים כמו לוח השראה מהמם בפינטרסט. מאיפה יש לה כל כך הרבה פריטים? איפה היא מאחסנת אותם בבית? ואיך אפשר ליצור את האוירה והעיצוב שאני רואה בכל התמונות? הכי טוב לבדוק מקרוב…

יום שיש בו הכל

בתקופה האחרונה אני אוהבת חפצים. אוגרת חפצים. בעיקר מתכננת איך אעשה כל פעם שינוי קטן באחת מפינות הבית ולפעמים גם מוציאה לפועל. מחליפה תמונות, משנה מיקום של רהיטים, קונה דברים חדשים (חייבים, לא?) וחולמת שיום אחד הבית שלי יהיה מסודר. עוד רחוק היום הזה…

לפני כמה שבועות הוספתי לארגז הכלים שלי הרבה מאוד אינפורמציה כשהשתתפתי בסדנת הום סטיילינג לצילומים של לימור אורן.

הסדנה היא סדנה יומית ויש בה זמן להכל – להכיר נשים מקסימות, לשמוע על הדרך של כל אחת וגם לצחוק קצת, ללמוד מה חשוב כשאנחנו עושות סטיילינג לצילומים, לנשנש מהבראנץ' הטעים והמצטלם כל כך יפה שלימור ארגנה, וכמובן לצלם, לצלם, לצלם…

קודם כל אווירה

לימור היא מעצבת פנים ומלבישת בתים. בנוסף, היא כותבת מדור DIY בבניין ודיור, בלוגרית,  מרצה ומנחת סדנאות. אסתטיקה ויופי מאז ומתמיד היו חלק מחייה והעיצוב והסטיילינג מהווים עבורה דרך וסגנון חיים. לימור נשואה לאסף ואמא לשלושה בנים.

בכל סדנה שלימור מעבירה יש סגנון שונה. הפעם היא בחרה בפריטים ירוקים, הרבה צמחים והרבה פריטי קרמיקה או נייר ירוקים מעולם הצמחים. הכל מתוכנן לפרטים, מדוייק ומסודר בפינת האוכל המשפחתית אשר בה מתקיים החלק העיוני של הסדנה. מהצצה בתמונות של סדנאות קודמות אני כבר יודעת שאין סוף ליצירתיות שלה וכל פעם היא משקיעה ביצירת מראה מיוחד ועשיר בפריטים.

הצצה לחלל הבית מגלה לי חלל מגורים מסודר ומעוצב, גם שם חשבה לימור על כל פרט ופרט ואילו אני חשבתי – איך אפשר לשמור על כל זה מסודר (פלאשבקים של צעצועים בסלון שלי קופצים לי לראש…).

האם הבית שלך תמיד מסודר ככה? איך זה יכול להיות עם שלושה בנים?

"בלגאן עשוה לי אי שקט נפשי! וכיוון שאני עובדת מהבית, זה ממש הכרחי עבורי שהבית יהיה מסודר, אחרת לא אצליח להתרכז בעבודתי. אני לא יוצאת את פתח ביתי אם כיסויי המיטה לא מתוחים בדום על המיטה וכריות הסלון מסודרות בדיוק סדר הנכון. כמובן שהילדים מגיעים הביתה לפני וכל הסדר מופר אבל כמה זה נעים עבורם לשוב אל בית נקי ומסודר. אין חלילה משטר דיקטטורי בכל זאת הם ילדים, ולהזכירכם שלושה בנים! אך אני נוטה להאמין שסביבת מגורים מעוצבת ומסודרת באיזשהו מקום "מסדרת" גם לבני הבית את הנפש, יש רוגע זרימה ואנרגיה טובה! כשמחנכים אותם לסדר וניקיון זו כבר דרך חיים ,הם לבד מרימים ומחזירים למקום את המשחקים."

בזמן שכולן מתחילות להגיע ולהכיר קצת אני מציצה קצת בפינת העבודה של לימור. את הפינה אני מכירה רק מרחוק ועכשיו יש לי הזדמנות לכמה קלוזאפים, לפני שמתיישבים ליד השולחן.

אחר כך היכרות

בשבילי סדנה היא חברתית לא פחות מאשר לימודית. בכל מפגש נשים יש הזדמנות להכיר עוד נשים ולהרחיב אופקים. ללמוד על עיסוקה של זו ועל המשפחה של אחרת. על הדרך שעברה כל אחת מה שמלמד אותי כל פעם מחדש כמה דברים על בחירות בחיים והגשמה עצמית.

לימור סיפרה על עצמה ועל הדרך שעברה, והיא עברה לא מעט עיסוקים וחוויות לפני שהגיעה למקום בו היא נמצאת היום. אני מכירה את לימור כבר כמה זמן, אך בעיקר משיחות של מינגלינג. הרצאה פה וסדנה שם. תערוכה שבה הציגה ובאתי לבקר ולהתרשם מהסטיילינג המקסים שהיא יצרה.

וכמה למדתי עליה בסדנה… קודם כל היא מקסימה! עדינה ומתרגשת, משתפת מכל מיני סיפורים מחייה. בסיפורים על השינויים שעשתה בחייה, סיפורים על המשפחה, על החוויות שלה לאורך השנים, על דברים שהשפיעו עליה לאורך כל הדרך. על הדרך שלה, הכה מדוייקת, שבה שום פרט לא נשכח בצד. על האוצרות שמסתתרים בארונות של הבית שלה ואותם היא שולפת כל פעם בהתאם לפרוייקט עליו היא עובדת.

החלק העיוני, אבל כולל סיור בבית

הוצאנו דפים ועפרונות והתחלנו לכתוב. כשהסתכלתי במה שרשמתי גיליתי שכמעט כל מה שרשמתי היו עצות וטיפים מעשיים להתנהלות בסטיילינג לצילומים. וזה מעולה, כי בסופו של דבר, הרצאה טובה בעיניי היא כזו שאני לוקחת איתה כלים מעשיים להמשך.

למדנו על חשיבות של קומפוזיציה, אור, צבע, טקסטורות ורקעים. על מה כן לעשות ומה לא. על החשיבות של הסדר והניקיון ביום צילומים, אבל עד הפרט האחרון ועד להברקה של אחרון הברזים. על החשיבות של מינון הפריטים וזויות הצילום. צפינו בתמונות עם פרוייקטים של סטיילינג שלימור הפיקה, וראינו איך כל העקרונות עליהם דיברה באים לידי ביטוי בתמונות.

לימור גם סיפרה על ההתארגנות שלה לפרוייקטים של סטיילינג, ומדובר על השקעת זמן וחשיבה של ימים על מנת ליצור את הסטיילינג המושלם. החשיבה על הקונספט, איסוף החפצים, העמסות ופריקות, החזרה של הכל למקום ולחנויות משם נלקחו, כל אלו קורים מאחורי הקלעים של הפרוייקט. וכמובן – הביצוע בפועל במקום, תשומת הלב לכל פרט ופרט, יישום של טיפים רבים אותם למדה לאורך הדרך.

לפני שעברנו לחלק המעשי עשינו גם סיור בבית. בכל חדר יש תשומת לב לפריטים הקטנים והכל מסודר באופן מעורר הערצה. נראה שלימור מאוד אוהבת לרסס בצבע פריטים שונים וליצור להם מראה שונה, והיא גם סיפרה שכל כמה זמן היא אוהבת לקחת חדר ולשנות את המראה שלו שזה החלום שלי כבר הרבה זמן ואני מנסה גם להדביק בו את שאר בני הבית.

בסוף הסיור פינינו קצת זמן לנישנושים, שהיו טעימים וגם הצטלמו מצויין.

מעשי עם המון פריטים

למדנו וראינו, הגיע הזמן לחלק המעשי. פתאום פינת הספה של לימור החלה לשנות צורה. שטיחים הוחלפו, רהיטים זזו ואת מקומם תפסו פריטים אחרים וצבעים אחרים. בכל סדנה לימור מלבישה את הפינה הספציפית הזו בסלון בצורות שונות וכל עיצוב בעל אופי משלו, צבעים שונים, טקטורות שונות, פריטים ורהיטים אחרים. הפינה עוברת טרנספורמציה, מסקנדינבית לבוהו, לוינטג', לשחור לבן – לכל מה שתרצו.

ומאיפה באים כל הדברים הללו?

"ראשית אני מלקטת פריטים ידועה. אני אוהבת ללקט ולרכוש פריטי אקססוריז ואני ממש לוחשת לפריטים. אוספת ואוגרת. נוסעת לשווקי פשפשים, רוכשת בחו"ל, משתתפת במכירות שונות של גראז' סייל ברחבי הארץ ותמיד אני מוצאת את הפריט המיוחד הזה שמרטיט לי את הלב. בנוסף אני אוספת שטיחים וכריות מגלריית מיקלולה המופלאה, ועוד פריטים מפלורליס, מפוקס הום ומאוספים פרטיים שלי. מלאכת האיסוף אינה פשוטה כלל."

לקראת כל סדנה מחליטה לימור על נושא ומתכננת פחות או יותר איזה סגנון תלבש הפינה של הסלון. בהתאם לכך היא מצטיידת בפריטים מחנויות שונות. היא כבר יודעת מה ואיך לבחור והבית מתמלא בשקיות של דברים שמחכים לתפוס את מקומם ולהשתלב באחת האופציות של הסטיילינג.

חוץ מהפריטים המושאלים, יש ללימור בבית אינסוף פריטים (איפה היא מצליחה להחביא את כולם?) וכל רגע היא שולפת עוד צלחת, עוד כלי, עוד שולחן, עוד עציץ, ספר או סלסלה והכל משתלב בסטיילינג שבחרה.

בסדנה שבה אני השתתפתי היא יצרה שלושה לוקים שונים לפינה של הסלון ובכל פעם שסיימה לסדר, אנחנו, המשתתפות, צילמנו ללא הפסקה. מקרוב ומרחוק מלפנים ומהצד, כדי לתפוס את כל העושר של הפריטים שלפנינו.

סדנת הום סטיילינג לצילומים – עולם ומלואו

מדוע התחלת עם הסדנאות?

"הסדנה נולדה מתוך צורך. בשנים האחרונות התחלתי לסגנן דירות לימי צילומים למעצבות פנים ונוכחתי לדעת שלא כל מעצבת פנים נוגעת בהכרח בתחום ההום סטיילינג. לעיתים הפרויקט לא תוקצב עד לשלב האקססוריז, לעיתים הלקוח הגיע אל תקרת התקציב ואינו יכול לרכוש עוד ולעיתים למעצבת אין עניין בהלבשת הדירה וברכישת הפריטים המשלימים. לכל אחת הספציפיקציה שלה ואם נדע לזהות את החוזקה שלנו הרי שלכולנו תהיה עבודה נפלאה. האחת נהדרת בתכנון, האחת בפרטי נגרות והאחת בהלבשת החלל. לכל אחת החוזקה שלה. בסדנה אני מלמדת כיצד מסגננים חלל ליום צילומים. אנו עובדות תקופה ארוכה מאוד על פרויקט וכשמגיעות לצלם אותו משום מה הוא איננו עובר מסך. בסדנה אני מלמדת את הסודות ליצירת חלל מדויק לצילום, באופן שיניע את הלקוח הבא להרים אלינו טלפון ולשכור את שירותנו."

כל כמה זמן יש סדנה?

"הסדנה מתקיימת אחת לחודש. זו סדנה כבת שש שעות ארוכה ואינטנסיבית ויחד עם זאת עשירה בתכנים ומעשירה את עולם המשתתפת בכלים שימושיים אודות הלבשת חללים."

מה את הכי אוהבת בסדנאות?

" אני אוהבת הכל בסדנאות ונהנית מכל רגע ורגע. אך בעיקר מרגשת אותי הידיעה וההבנה שבכל פעם הסדנה מתמלאת מחדש ובכל פעם מגיעות בנות נפלאות שאת חלקן אני מכירה ואת חלקן אני נרגשת לפגוש ולהכיר בפעם הראשונה. מכל אחת אני למדה משהו חדש וזה מדהים בעיניי!"

מה הכי חשוב כשעושים סטיילינג לצילומים של בית?

"הכי חשוב זה לדייק בפריטים ולא להעמיס. מינון היא מילת המפתח! אני עורכת רשימות של פריטים לכל חלל באופן מדויק."

ורק שתדעו, שהכל התחיל ככה:

הגיע הזמן לחזור

שש שעות ושלוש מאות תמונות אחרי, ואני כבר בדרך הביתה. כל מה שאני חושבת עליו הוא שאני חייבת לסדר קצת את הבית שלי, להוסיף קצת כריות, להוציא פריטים מהארונות ולשלב אותם בכל מיני מדפים ופינות. ובעיקר, להכניס קצת ירוק הביתה. כי אחרי שביליתי יום שלם בבית עם למעלה מחמישים עציצים, אני מרגישה שאני צריכה קצת ירוק וטבע גם אצלי. לא מבטיחה שישרדו, אבל אני אנסה….

לימור, תודה רבה על הכל. נהנתי להכיר אותך יותר טוב, וללמוד דברים חדשים. שמחתי להיכנס קצת לעולם שלך מלא הסטייל ומחכה לפגוש אותך שוב ושוב בעתיד…

הסדנה הבאה תתקיים ב- 24/05/17 בביתה של לימור . כדאי לכן לעקוב ולהתעדכן כאן.

 

פוסטים על סדנאות קודמות בהן התארחתי:

סדנה בשחור לבן

איך התמכרתי עוד מהשורה הראשונה – סדנת אריגה

לא סתם עוד ערב סתווי – סדנת יומן מסע

אירוע חורף שווה במיוחד ויום כיף בעבודה

סדנה צבעונית בבוקר חורפי

מוזמנות לספר לי על סדנאות מעניינות ומומלצות!

***מכירים את הבלוג שלי בפייסבוק? אל תשכחו לבקר…

Facebook comments

2 תגובות

  1. ליאת בלזר הגב

    אחלה פוסט, פירגון משובח ( כפי שמגיע ללימור)
    ויופי של צילומים.

השארת תגובה