נשים ועסקים / סטודיו GaluSh

GaluSh הוא בוטיק קטן ומשפחתי של תכשיטים בניצוחה של גליה אלבין. בסטודיו הביתי היא מעצבת ומייצרת תכשיטי כסף וזהב, מלאי נוכחות ועוצמה עם כתב-יד ייחודי ואלגנטי. 

גלוש בוטיק קטן ומשפחתי תכשיטים של גליה אלבין
צילום: דריה אלקינד

איך העסק התחיל?

"לפעמים צריכים לחלוף כמה עשורים כדי להגשים חלום. אל עולם התכשיטים נכנסתי כבר בשנות העשרים לחיי, כשהתחלתי לעבוד בארץ במפעל לייצור תכשיטים שנועדו לייצוא. שם למדתי להלחים, לקדוח, לנסר ולשייף מתכות, שהתגלו עבורי כחומר גלם עוצמתי ומרתק. עבודת יד תמיד הייתה חלק מה- DNA שלי, והתובנה החדשה, על אהבתי לעבודה עם מתכות, הובילה אותי לרצות ולעסוק בתחום הזה באופן מקצועי. ואכן, בסיום לימודי צורפות במכון הטכנולוגי בתל אביב, התחלתי למכור את עיצוביי במדרחוב נחלת בנימין. הייתה זו תקופה יפה. בהמשך, החיים זימנו לי את שתי בנותיי האהובות ומסלול חיי העצמאי השתנה. נאלצתי לוותר על החלום. הזמן עבר, הבנות גדלו, ואני בינתיים המשכתי לעבוד עם לקוחות פרטיות על עיצובים בהזמנה אישית. בו בזמן הבליחו ניסיונות חזרה ללא הצלחה. GaluSh למעשה זה התחייה מחדש, שהחלה לפני כארבע שנים הודות לבנות שלי, שהרימו לי את המפרש מחדש, וממשיכות להחדיר בו רוח. כיום אנחנו פועלות בשיתוף פעולה כעסק משפחתי, כשכל אחת מביאה את הידע המקצועי וכן את הטעם האישי שלה. כך אנחנו רוקמות חלומות ומוציאות אותם לפועל בצורת תכשיטים."

כמה משפטים על העסק

"אנחנו מציעות ללקוחותינו תכשיטים שיוצרו בעבודת יד – פוסלו, הולחמו, שויפו והוברקו במפעל הפרטי והביתי שלנו. הסגנון הוא רב גוני, משדר ביטחון, מקרין נוכחות, ומתאפיין במגוון צורני וטקסטורלי. כמו כן משלב מאפיינים אופנתיים-קלאסיים המתאימים להופעת ערב וגם ליום יום. הנשים שבוחרות לענוד ׳גלוש׳ הן נשים עוצמתיות המעריכות את הפרטים הקטנים ובוחרות באיכות."

גלוש בוטיק קטן ומשפחתי תכשיטים של גליה אלבין

מה מיוחד במוצרים של GaluSh?

"התכשיטים שלנו הם אובייקטים מפוסלים ובכך אנחנו תופשות אותם כפריטי אומנות-שימושית-ענידה. יחד עם זאת, אנחנו מייחסות חשיבות רבה לאיכות התכשיטים וייצורם כברי-קיימא. אני סבורה שתכשיט בר קיימא – עם מאפיינים קלאסיים הוא הנוסחה לפריט שאפשר לענוד בתקופות שונות בחיים, ללא התעסקות בטרנד חולף או התכלות החומר. התכשיט הזה יוּצר כדי להישאר איתך לשנים רבות."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לעבוד בשיתוף פעולה עם אנשים מקצועיים, שאוהבים את מה שאת עושה. הם יוכלו לייעץ לך, לעודד אותך ולתת לך ביקורת בונה כשצריך. אלו יכולים להיות אנשי שיווק, תוכן או בעלי מקצוע אחרים שאת עובדת איתם."

"כדאי להשקיע את האנרגיות בדברים שטובים בהם. העבירי את הדברים שאת פחות טובה בהם, או גוזלים ממך יותר מדיי אנרגיות לאנשים אחרים. לפעמים אנחנו מתעקשות לעשות הכל. בעסק צריך לדעת גם איפה לשחרר ולתת למישהו אחר להוביל."

"גם אם החלום לא התממש במלואו, ולא הצלחת להקים את עסק החלומות שלך (בינתיים) תמשיכי לעסוק באופן קטן ו׳מחתרתי׳ במה שאת אוהבת ומאמינה בו. אל תנווני את היכולות והמיומנויות הקיימות בך. השאירי את הגחלת, ליום שאולי היא תבער מחדש. וגם אם היא לא תבער מחדש, המשכת לעשות את מה שאת יודעת ואוהבת."

גלוש בוטיק קטן ומשפחתי תכשיטים של גליה אלבין

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

“כל אישה שבוחרת לענוד גלוש זו חוויה מרגשת עבורי. מדי פעם יוצא לי לפגוש נשים שקנו ממני תכשיט בתחילת דרכי ומלפני מספר שנים, שמספרות לי שהן ממשיכות להנות ממנו עד היום. מרגש לדעת שהתכשיטים שלי עומדים במבחן הזמן וממשיכים לנצנץ יחד איתן.”

איך את צומחת ממשברים?

“בזמן משבר אני משתדלת לשמור על אנרגיות טובות ולבלות עם אנשים אהובים. בסופו של דבר, משברים הם עניין חולף שאפשר ללמוד ולצמוח מהם.”

מה את אוהבת בעבודה שלך?

“אני אוהבת את הבקרים, בהם אני מתיישבת בשולחן העבודה שלי, שמה רדיו בפול וויליום, ומתחילה ליצור – יש מאין. אני אוהבת את העבודה עם הידיים, עם חומר גלם עוצמתי; להלחים ולהזיע, לנסר ולהתלכלך. אני אוהבת שאחרי העבודה המאומצת, נולד לו תכשיט בוהק וענוג, שעתידו לשמח ולקשט אישה יפה.”

רוצות להכיר את GaluSh קצת יותר? מוזמנות להיכנס לחנות אונליין, לאינסטגרם ולדף העסקי של הסטודיו.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה