נשים ועסקים / ניצן שבת

ניצן שבת היא מעצבת גרפית ואומנית. היא מציירת מגיל שמונה ולמדה אמנות גם בתיכון, אולם בחרה ללמוד עבודה סוציאלית. במהלך לימודי התואר השני בעבודה סוציאלית החליטה שהתשוקה לעולם העיצוב חזקה ממנה והתחילה ללמוד במקביל עיצוב גרפי. ניצן מאמינה בוורסטיליות ובשילוב ומימוש של יותר מתחום עיסוק אחד.

ניצן שבת מעצבת גרפית ואומנית

איך העסק התחיל?

"אני עוסקת בעיצוב גרפי כבר ארבע שנים באופן פרטי וגם מציירת. למרות זאת, לא היה לי האומץ לפרוץ ולהפיץ את העסק שלי לקהל הרחב ברשתות. לפני מספר פנתה אלי חברה שלמדה תואר שני במנהל עסקים וחיפשה עסק לפרויקט גמר שעוסק בקידום אינטרנטי. ראיתי בכך הזדמנות וכמובן שלקחתי אותה בשתי ידיים. זאת הייתה הנקודה שהתחלתי להסתכל על מה שאני עושה כעסק שאני בונה בשתי ידיי."

כמה משפטים על העסק

"אני עוסקת בעיצוב גרפי ואמנות. אני ממתגת עסקים בתחילת דרכם, יוצרת שפה גרפית חדשה שמשקפת את ייחודיות ומטרות העסק או השירות ומותאמת לאוכלוסיית היעד אליו העסק מכוון. בנוסף, אני יוצרת איורים לעיצוב הבית בסגנון מינימליסטי תוך צמצום הדימוי החזותי והפשטה של האלמנטים. כתחביב ומאחר ואני חובבת טיולים בטבע, אני מציירת ציורי נוף בסגנון ריאליסטי במטרה להדגיש את הטבע במלואו, כמו למשל את עוצמת ההרים, זרימת המים ועומק העצים."

ניצן שבת מעצבת גרפית ואומנית

ניצן שבת מעצבת גרפית ואומנית

ניצן שבת מעצבת גרפית ואומנית

מה מיוחד בעסק שלך?

"מה שמייחד את העסק שלי הוא השילוב בין אמנות לעיצוב גרפי. ישנה נטייה להתבלבל ולאחד את שני התחומים יחד אולם, הם שונים מאוד במהותם. אמנות היא מסע אל הלא נודע, מתבססת על אינטואיציה, גורמת לצופה לחשוב, נתונה לפרשנות אישית, מגיעה מעמקי האמן ומשקפת את היוצר. לעומת זאת, עיצוב גרפי משרת פונקציה בעודו מעביר מסרים ספציפיים, מחושב ומגיע מהבנה עמוקה של מטרות ועקרונות השירות. כאמנית אני לא יכולה לגשת למיתוג מבלי לשלב את הנשמה האמנותית שלי, על כן תהליך העיצוב לא נעשה על פי תבנית קבועה, מחייבת ומוגדרת, אלא נעשה מתוך עמקי ליבי ומשקף את הייחודיות שלי. אני דוגלת בהקשבה לעולמו הפנימי של הלקוח, לא תמיד הלקוח יודע מה הוא רוצה ובתהליך העיצוב עוברים מסע של חקר והבנה, הדבר דורש אמפתיה למקום של הבלבול והרבה סבלנות שלא תמיד קל לשמור עליה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לזכור שאתן אוהבות את מה שאתן עושות, אחרת לא הייתן שם. אתן בוחרות לגדול בתוך התחום שלכן ולבנות אותו, אתן תמיד בוחרות להיות שם וחשוב לזכור זאת."

"להקפיד על ניהול זמנים. כעצמאיות אתן אדון לעצמכן וקל להתפזר. לכן, אני ממליצה להתעורר בשעה קבועה, לקבוע לעצמכן מה תרצו להספיק השבוע וכן הלאה."

"ליצור ולשמר סביבה קולגיאלית. אני אמנית עצמאית ולא עובדת בצוות אבל מאמינה שהקשרים האנושיים מאוד חשובים, הן להתייעצות, סיעור מוחין ולמידה מהאחר והן לחוויה, אווירה, וונטילציה ותחושה של יחד."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"במשך שנים עסקתי במיתוג של עסקים אחרים מבלי שהיה לעשות מיתוג לעצמי – הסנדלר הולך יחף. אני חושבת שאחד הדברים הקשים למעצב גרפי הוא ליצור מיתוג לעצמו, ולכן דחיתי את זה כל כך הרבה. התהליך היה ארוך וכלל חשיבה מעמיקה, חקר, הסתכלות פנימה והמון סקיצות עד שהגעתי לתוצר הסופי שאיתו הייתי הכי שלמה. לבסוף, כשאספתי את כל החומרים שלי מבית הדפוס כל כך התרגשתי וכשאחד העובדים שאל 'מה זה חתונה?', צחקתי."

ניצן שבת מעצבת גרפית ואומנית

ניצן שבת מעצבת גרפית ואומנית

איך את צומחת ממשברים?

"אני צומחת ממשברים בעיקר על ידי שיתוף. אני לא נוהגת לשמור לעצמי ומשתפת אנשים שאני סומכת עליהם ושאני יודעת שבאותו זמן ידעו להגיד לי את הדבר הנכון והמחזק, בין אם זה בן זוג, אמא או חברה טובה."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת שהיא גורמת לי לחשוב. זה לא פשוט להמציא את עצמך בכל פעם מחדש. אני אוהבת שהעבודה שלי היא דרך לביטוי עצמי, להצתה של רגשות ושהיא נוצרת מעמקי ליבי, פרי יצירתי הייחודי."

רוצות להכיר את ניצן קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה