נשים ועסקים / מור שמילה

מור שמילה היא מאמנת אישית, מרצה ומנחת סדנאות בדגש על אהבה עצמית, אכילה רגשית ומיניות בריאה. עד לפני שלוש שנים מור הייתה עו"ד ורו"ח בתחום המיסים, אך בעקבות כמה אירועים אישיים יצאה למסע של התפתחות אישית. במהלך המסע ריפאה הפרעת אכילה רגשית של 25 שנים והתמכרות למין של 15 שנים ומכאן פיתחה גישה בשם AISHA וגילתה את תכלית חייה – ללמד אנשים לאהוב את עצמם, ולפתח נקודת מבט חיובית, גם כשנראה שהכי קשה, ולפתח מערכת יחסים בריאה עם אוכל ומין.

מור שמילה היא מאמנת אישית, מרצה ומנחת סדנאות

איך העסק התחיל?

"עזבתי את עבודתי כרו"ח ועו"ד בתחום המיסים, ויצאתי לשנה של התפתחות אישית בדרום אמריקה, במהלכה הפכתי שנאה עצמית לאהבה עצמית, טיפחתי ערך עצמי יותר גבוה, ריפאתי דיכאון, אכילה רגשית והתמכרות למין, ולמעשה נולדתי מחדש. אז הבנתי מהי באמת תכלית חיי – לעזור לאנשים להאמין שהם שווים המון ולאהוב את עצמם וזה יחולל שינוי גם באיכות חייהם. שם על חופי ברזיל החלטתי על השם AISHA, ולאחר שחזרתי מדרום אמריקה החלתי בהקמת העסק."

כמה משפטים על העסק

"העסק מורכב מהרצאות וסדנאות ברחבי הארץ, אימון אישי בקליניקה בתל אביב וביבנה ובזום. ניתן  לתאם פגישה ספציפית לפתרון מסוים או דילמה, פגישה להתמודדות עם לחצים בעסק – לבעלי עסקים או תהליך אימון למטרה או מטרות ספציפיות. אני מעבירה גם סדנאות והרצאות בנושאי אהבה עצמית, אכילה רגשית ומיניות בריאה." ליצירת קשר עם מור מוזמנות להיכנס לאינסטגרם, לפודקאסט שבו התראיינה ולדף העסקי שלה, לתכנים נוספים ולפרטים על הרצאות ויצירת קשר.

מה מיוחד בגישה שלך?

"גישת AISHA כוללת 4 רבדים שמסייעים לשינוי יעיל: תודעה, לב, בטן, ושורש החיים. לכל רובד יש כלים מעולמות מגוונים. המיוחד בתהליך ובגישה הוא שנחשפים לכלים שימושיים רבים, לרבות נשימות, ואפילו כלי אחד עשוי לחולל שינוי. אנשים עשויים לחשוש מעומק, ואני כאן להקליל אותו, לעשות אותו כיפי ולצייד אותם בכלים שיתמכו בהם בהתקף האכילה הרגשית הבא, או בחרדה לפני הדייט הבא. אני צמחתי מדיכאון ושנאה עצמית לשמחה ואהבה עצמי, ואני יודעת מה זה להיות בתחתית. אני מעניקה מרחב קדוש של הקשבה וחמלה, מקום להיות הם ולהכיר את הטוב שבהם ולצאת עם כלים עוצמתיים לשינוי חייהם."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לנשום נשימה סרעפתית. נשימה איכותית שנשמנו כפי שנולדנו והיא משנת חיים."

"להיות אותנטית – ככל שתכירי את עצמך, תדעי כמה טוב ושפע יש בך. הנוכחות שלך היא מתנה."

"אין צורך בהרבה ידע כדי לעשות שינוי, אלא ביישום, לצעוד בדרך בצעדים קטנים, העיקר להתחיל ומשם הכל צומח. ואם את מתקשה ביישום זו בדיוק הסיבה לקחת ליווי."

מור שמילה היא מאמנת אישית, מרצה ומנחת סדנאות

פרוייקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"פרויקט מיוחד הוא ההרצאה שאני מעבירה 'מעו"ד מוצלחת – דרך מסעותיי בג'ונגלים – לתכלית חיי' שמטרתה להפיץ אהבה עצמית ולהראות איך באמצעות כמה כלים אנו כבר לומדים לאהוב את עצמנו יותר ולשפר את חיינו ובכך את חיי הסובבים אותנו. מרתק לראות איך כל משתתף בהרצאה לוקח ממנה משהו אחר."

איך את צומחת ממשברים?

"לפעמים אנחנו משנות משהו רק כשמשבר מגיע. משבר הוא פנס שבא להאיר לנו משהו, לעורר אותנו או לתת סימן. לא תמיד נראה במשבר כהזדמנות, אבל אם נהיה מספיק חזקות לצאת לדרך חדשה, נבין זאת. אני נותנת לעצמי מרחב וזמן (יום-יומיים) להתבאס ולשהות ברגש הלא נעים שעולה, עושה רשימה של שלושה דברים טובים שלקחתי מהמשבר הזה, ואיך המשבר הזה הוא בדיוק מה שהייתי צריכה, ואז עוצרת וחושבת מה השלב הבא שיוציא אותי מהמשבר הזה. אם צריך, מתייעצת ומקבלת תמיכה חברית ומקצועית. לכולנו יש משברים קטנים כגדולים ואין טעם לסבול ולהישאר לבד. כשגיליתי ששני וירוסים אלימים התקדמו שלב קרוב יותר לסרטן, חשבתי שאני עלולה למות ולכן זה בדיוק הזמן להגשים את חלומי ולצאת לטייל, וכך עשיתי. רק מאוחר יותר הבנתי שהמשבר היה ברכה שהשתניתי בעקבותיה לטובה והיא נתנה לי את המפתח לתכלית חיי."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"זוהי תכלית חיי, ואני נהנית ללוות אנשים להבחין כמה טוב וראות כמה שפע יש כבר בתוכם, ושיכולים להיות להם יותר רגעי אושר וחופש במרחק נגיעה. אפילו 'אסימון אחד שנופל' או כלי אחד מדויק עשויים לשנות חיים וזה פשוט קסום בעיניי."

רוצות להכיר את מור קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם, לפודקאסט שבו התראיינה ולדף העסקי שלה, לתכנים נוספים ולפרטים על הרצאות ויצירת קשר.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה