נשים ועסקים / מיכל משרקי

מיכל משרקי היא בעלת העסק ״מיכל של זיכרונות״. מיכל יוצרת אלבומים, קופסאות ומתנות בעבודת יד. השילוב של המקוריות שבה יחד עם האמפתיה הגבוהה, מוביל ליצירה של יצירות ייחודיות, כל אחת שונה ומיוחדת במינה.

מיכל משרקי יוצרת אלבומים, קופסאות ומתנות בעבודת יד
צילום: לירז כרמלי

איך העסק התחיל?

"כמו כל הדברים הטובים בחיים שלי, זה התחיל כטעות מתוכננת. במרץ הוצאתי לחל"ת ממקום בו עבדתי חודש. כל חיי הייתי שכירה, מכורה לעבודה, והסטירה שחטפתי הייתה מצלצלת. לא הבנתי למה פתאום נידונתי להיות עקרת בית שרודפת אחרי שיעורי בית וארוחות. הבן שלי היה זה שהראה לי את המציאות בפרצוף והבנתי שאני את הבית לא עוזבת. התחלתי תהליך אצל מאמנת מקצועית כדי להבין איך אני מוצאת איזון. כשהיא הציעה אפשרות להיות עצמאית, אמרתי לה שאי אפשר להתפרנס מאמנות. חודשיים אחר כך, פרסמתי בספונטניות פוסט ושבוע אחרי פתחתי עוסק פטור. חודשיים אחר כך, על אף הצעות העבודה, החלטתי להתפטר וללכת על זה."

כמה משפטים על העסק

"אני יוצרת בעיקר אלבומים, קופסאות מיוחדות ומתנות מותאמות אישית לכל אירוע. כל העבודות שלי נעשות בעבודת יד מלאה ובנייה מאפס. אני מתאימה את העבודות שלי לאדם שמולי, מוסיפה להן ייחודיות ומנסה לשקף את הלקוח בצורה הכי טובה שיש."

מה מיוחד במוצרים שלך?

"בכל אחת מהיצירות שלי אני מוסרת גם חלק ממני. אין לי עיצובים סטנדרטיים או תבניות מוגדרות מראש, ולא תמצאו אצלי עמודים שבהם רואים קודם עיצוב. התמונות קודמות לכל. אני מעצבת מאוד נקי והיצירה היא מתוך המחשבה על האדם שנמצא מולי ובתמונות. האלבומים שלי הם חוויה. כרטיסיות הנסרקות לאינטרנט ומשולבות באלבום, ציטוטים מספרי ילדות או סרטונים שמשולבים בתוך האלבום – הכל כדי להביא את האדם לידי ביטוי בדרכים נוספות."

מיכל משרקי יוצרת אלבומים, קופסאות ומתנות בעבודת יד
צילום: לירז כרמלי
מיכל משרקי יוצרת אלבומים, קופסאות ומתנות בעבודת יד
צילום: לירז כרמלי

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"המציאות תמיד תנצח. כשהמציאות תואמת את הציפיות שלנו לא נתווכח איתה. אבל לפעמים היא לא תואמת את התוכניות ואז צריך למצוא את הדרך לנתב אותה לאן שאנחנו רוצים."

"אתן יכולות הכל. אתן מסוגלות להיות רכות ומכילות אך גם אסרטיביות ונחושות, ויכולות לאחוז את המקל בשני קצותיו. מה שנראה לך שאת לא מסוגלת, תדעי שאת כן."

"אל תתפשרי על האושר שלך, הוא שם והוא מחכה רק לך. לכולן יש כישורים מיוחדים, לכולן יש ייעוד. תחפשי בתוך תוכך, בלי הפרעות, מהו הדבר הזה שעושה לך טוב על הלב והנשמה. ברגע שתפעלי מתוך המקום הזה – כל העולם יתיישר לשם, גם הכסף. אל תוותרי על עצמך."

לקוחה מיוחדת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"אחרי הפוסט הראשון שכתבתי פנתה אליי מכרה מהשכונה. הכרתי אותה, כי הסיפור שלה טלטל את כל השכונה. היא איבדה את בעלה בגיל צעיר ונשארה לבד עם שני ילדים צעירים וכבר זמן מה שרצתה לעשות להם אלבומים עם תמונות של אביהם. היא אהבה את העבודות שלי ורצתה שנעשה שלושה אלבומים, אחד לכל ילד ואחד לה. הרגשתי את כובד האחריות על הכתפיים שלי אבל הרגשתי גם זכות עצומה. החיבור ביני לבינה היה מדהים, היא סמכה עלי בעיניים עצומות ונתנה לי יד חופשית בעיצוב האלבומים. בתור אדם שחשוב לו הפידבק והשיתוף היה לי קשה, אבל כששחררתי, עפתי עם האלבומים שלה. ידעתי שלא אוכל לעבור איתה על האלבום הגמור מהסיבות המובנות ולכן כשהיא באה לאסוף את האלבומים וביקשה שניפתח יחד ונסתכל באלבום הייתי מלאת התרגשות. ישבנו יחד עם האלבום, בוכות וצוחקות במקביל. התחבקנו חזק והודיתי לה… לא אשכח את הרגע הזה בחיים. מאז היא סיפרה לי שכל ערב הילדים יושבים ומסתכלים באלבומים. זו זכות עצומה לדעת שיכולתי לגעת בחיים שלהם ככה."

מיכל משרקי יוצרת אלבומים, קופסאות ומתנות בעבודת יד
צילום: לירז כרמלי
מיכל משרקי יוצרת אלבומים, קופסאות ומתנות בעבודת יד
צילום: לירז כרמלי

איך את צומחת ממשברים?

"משבר זה מבאס. אם הוא משבר גדול ומהותי בחיים, זה יותר מבאס. אני נותנת לעצמי להיות בתוך הבאסה. אני נעזרת באנשים שסביבי, חברות טובות שמכירות אותי או מלוות מקצועיות שיודעות להכניס אותי לפרופורציה. כשהתמונה מתבהרת, שהשד מתכווץ אני נזכרת שוואלה קטן עליי, שום דבר לא יעצור אותי וכל מה שנותר זה להמשיך."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת לגעת באנשים ולהביא את עצמי ואת היצירתיות שלי לידי ביטוי. אני אוהבת את הרגע שבו לקוח פותח אלבום ורואה תמונה ועוד תמונה מפתיעה. אני אוהבת את תחושת השליחות שמלווה אותי לאורך כל הדרך, עם כל תמונה שמקבלת את הכבוד הראוי לה, ואת הרגע שאלבום מתהווה לי מול העיניים, התמונות מודבקות והוא מתעורר לחיים."

רוצות להכיר את מיכל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה