נשים ועסקים / הדס לין

הדס לין היא אמא שהיא מעצבת ולפעמים מעצבת שהיא אמא. לשניים, בינתיים. לא מזמן הקימה את דמולמא, מותג צעצועים שעוצבו בדיוק. כולם קוראים לה דוסה וקיסם הוא המוצר המושלם בעיניה.

הדס לין
צילום: נועה לוצקי

איך העסק התחיל?

"מבפנים. לחדרי הילדים יש נטייה להיות עמוסים בכל טוב. משהו בזה מיד מאתגר את מאותגרת הקשב שאני וכשמדובר בעומס ויזואלי, הדיוק עבורי הוא צורך וכוח מניע. מצאתי את עצמי נמנעת ממשחקים שהאיסוף שלהם היה סיזיפי או כאלה סופיים שלא יכולים להיות יותר ממה שהם. מצאתי שהצבעוניות והעומס התסיסו את האווירה והתקשיתי עם אלה שלא יאריכו שנים ויהפכו לעול סביבתי בתום השימוש. בין השאר עיצבתי אז למותג רהיטי יוקרה ותהיתי לי באילו צעצועים משחקים בסלון. ילדים מכירים את העולם במישוש, טעימה והתבוננות, לכן חיפשתי חומרים שיתנו מושג לגבי המציאות סביב (אין פלסטיק בטבע) והתחלתי לייצר להם צעצועים פתוחים עם מקום לדמיון ורקע שמזמנים פריקה ועיבוד ללא מבוגר שמנווט ומתווה את הדרך. אולי בעצם רק רציתי שישחקו רגע בעצמם."

כמה משפטים על העסק

"המותג דמולמא מציע סביבת מוצרי התפתחות בעלי חזות שקטה ומאפשרת לדמיין, ליצור, לחקור ובעיקר לשחק, גם בסלון! בין אם חיפשת צעצוע איכותי או כזה שהופך את הבלאגן ליפה. שם המותג הוא שיכול המילים 'אדם עולם' (האות הראשונה עברה לסוף), גם עם מילים טבעי לשחק. ולמה אדם עולם? כי זו כל התורה כולה. האדם הוא עולם. ומלואו. טבעי לאדם לשחק בעולם."

דמולמא מותג מוצרי התפתחות

דמולמא מותג מוצרי התפתחות

מה מיוחד במוצרים שלך?

"אני מחליפה כובעים בין מעצב למשתמש ומאד נמשכת בעיצוב לתוכן שלובש צורה. המהות היא בנראות. הילדים מביאים את הצבע למשחק, לכן העיצוב נקי, בחומרים טבעיים ובצורות גיאומטריות פשוטות, מוכרות ומנחמות. הצבעים ניטרליים תוך שימוש בצבעוניות הקשת והצעצועים עשויים עץ או צמר לביד בגימור טבעי בעבודת יד. חומרי הגלם, הייצור והאריזות ידידותיים לסביבה והמוצרים כולם נוחים לאחסון ונשיאה. צעצוע בעל יותר מחלק אחד מגיע בשק בד כך שקל לאסוף ויש מקום מוגדר. המשחק הוא כלי האדם להכרת העולם. הצעצועים איכותיים, משמחים ומעוררי יצירתיות בדגש על משחק חופשי. כזה שמגדיל את המרחב ומייצר סביבת סימולציה מתמדת המפתחת ביטחון ושליטה ואף התבוננות בסביבה ובעצמנו. בחינוך וולדורף מעגלים את פינות הדפים כדי לרכך במעט את הגבולות ולאפשר יצירתיות, אני אוהבת את הדיוק וההיגיון בחינוך מונטסורי ובחינוך הקיבוצי שם מאמינים שכל ילד משחק באופן שתואם לו והולם את ההתפתחות הטבעית שלו. מכל מלמדיי עיצבתי."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לקבוע שניים שלושה מקומות קבועים להניח בהם את הטלפון. חוסך זמן חיפושים!"

"להכניס ללוז ניקיון של הסטודיו, רקע מסודר עושה סדר בראש ונותן אויר."

"להנות מהעצמאות, ליצור חוויות, לגלות בך רבדים שונים ולגוון אווירה. פשוט לשחק עם זה."

דמולמא מותג מוצרי התפתחות

חוויות מעניינות שיש לך כחלק מהעבודה

"מרתק אותי כשילדים מגלים לי עוד שימושים ומביאים את עצמם למשחק. כך למשל עיצבתי תאטרון אבל בבית שלי רוב הזמן בכלל משחקים בו כדוכן! פלא המשחק של ילדים הוא ההשראה הכי גדולה שלי."

איך את צומחת ממשברים?

"קשת בענן נוצרת כתוצאה משבירה, בפועל אני נרטבת מהגשם ולא תמיד מצליחה לראות אותה. באופן טבעי פשוט צומחים. אני נותנת למשברים מקום וזמן מבלי לנסות להתעלם מהלא נעים ולא מאבדת כוחות. שם תמיד מתחיל לקרות משהו מעניין."

דמולמא מותג מוצרי התפתחות

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"לעטוף! עבורי יש בזה משהו מסכם של כל התהליך, עבור מי שפותח את העטיפה זו רק ההתחלה."

רוצות להכיר את הדס קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה