נשים ועסקים / אביה טרכטינגוט

אביה טרכטינגוט, מתגוררת בארבע השנים האחרונות בדאלאס טקסס שבארצות הברית יחד עם משפחתה. אביה מאמנת נשים ואמהות על פי גישת אמא מאמנת ומתמחה בהסתגלות למעברים עם דגש על רילוקיישן. אביה מביאה לחדר האימון חמלה משולבת בפרקטיקה על ידי כלים מעולם הפסיכולוגיה החיובית, הגישה המונטסורית וכלים מגוונים מעולם האימון. היא מעידה כי עולם האימון שינה את חייה מקצה לקצה הן במישור המשפחתי, הזוגי והתעסוקתי. הכלים כל כך פרקטיים ונגישים, כך שניתן להתחיל ליישמם כבר למחרת סשן האימון הראשון. 

אביה טרכטינגוט מאמנת נשים ואמהות על פי גישת אמא מאמנת
צילום: מריאנה גרינשפון גולדנברג

איך העסק התחיל?

"העסק התחיל מהחוויה האישית שלי עם המעבר לארצות הברית יחד עם משפחתי בשל עבודת בן זוגי. מעבודה במשרה מלאה כמפיקת אירועים בחברה גדולה, בה הרגשתי משמעותית ובעלת ערך, למצב בו היה עלי למעשה למצוא את עצמי מחדש במקום זר בו הכל שונה ולא מוכר. מחיי קהילה תוססים ועוטפים, לקהילה לא מוכרת כשברקע הילדים ובן הזוג, כל אחד במסגרתו הוא, מעבירים ימים ושבועות מלאים בתוכן, ומסתגלים בעצמם כל אחד במסגרתו שלו. כל אלו ועוד, הביאו אותי לחפש מענה וכלים לצליחת התקופה בצורה טובה ונעימה עבורי וכפועל יוצא, גם עבור משפחתי. כך הגעתי לעולם האימון. קיבלתי על עצמי כשליחות, ללוות יד ביד את בנות הזוג שמגיעות לרילוקיישן בעקבות עבודת בן הזוג בתקופת ההסתגלות הראשונית וגם לאחריה. לאמן אותן להסתגלות נכונה ומיטבית, כזו שתאפשר להן להתפתח ולמצות כל אחת בדרך המתאימה לה את תקופת הרילוקיישן. אני מאמינה שכדי שלך יהיה טוב עלייך להיות אקטיבית ולהיות סוכנת השינוי של עצמך. אין תחושת סיפוק גדולה יותר מהידיעה שצלחת את התקופה המסעירה והמאתגרת הזו על הצד הטוב ביותר."

כמה משפטים על העסק

"אני מציעה תהליכי אימון לנשים ואמהות בכלל וברילוקיישן בפרט. תהליך אימון בנוי מהתחלה אמצע וסוף, הוא מוגדר בזמן ויש לו גם מטרה מוגדרת אותה אני מנסחת ומדייקת יחד עם המתאמנת. מטרת האימון היא לסייע למתאמנת לשנות את מציאות החיים שלה, לצלוח אתגר או קושי ספציפי איתו היא מתמודדות כל הדרך עד לקבלת תוצאה רצויה וטובה מבחינתה. המפגשים מתקיימים אחת לשבוע ובזכות הזום ניתן לקיימם מכל מקום בעולם. סוגי האימונים שאני מציעה כוללים תהליך עומק – תהליך אימון מלא של 12 מפגשים, אימון לייזר של חמישה מפגשים בו מתמקדים באתגר או דילמה ספציפית ובימים אלו אני עובדת על תכנית ליווי אונליין בקבוצה אינטימית המלווה גם בקבוצת וואטסאפ למטרת אימון והתנסות כמו גם יצירת קהילתיות וכתף אחת לרעותה."

אביה טרכטינגוט מאמנת נשים ואמהות על פי גישת אמא מאמנת
צילום: מריאנה גרינשפון גולדנברג

מה מיוחד בתהליך איתך?

"מה שמיוחד בתהליך שאני מציעה, היא הדרך הארוכה שעברתי והניסיון שצברתי בעזרת התנסות אישית. חקרתי לעומק את עולם הרילוקיישן וקיימתי עשרות שיחות עם נשים ואמהות ברילוקיישן כדי לשמוע מהן על החוויות שלהן, מה היו לדעתן עושות אחרת, אלו טיפים או עצות הן בעצמן היו נותנות לאמהות בתחילת הדרך או בהמשכה ובכך התמקצעתי ובניתי מוצר שנותן מענה מדויק ותפור במיוחד למידותיה של כל אחת ואחת מהמתאמנות."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"ניהול זמן ככלל אצבע להתנהלות תקינה ונכונה שלך בתוך העסק שגם מקרינה על החיים האישיים שלך."

"לשמור על אינטגריטי מול עצמך חשוב לא פחות מאינטגריטי מול הלקוחות."

"חלוקת זמנים ברורה בין העבודה לחיים האישיים."

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"מבחינתי החוויה הגדולה ביותר היא תחושת הכרת הטוב של המתאמנות שלי. וכמובן הכרת הטוב שלי עליהן. לדוגמא: '… למדתי שאני צריכה להרים לעצמי יותר ולא לתת לחוסר הביטחון להכתיב את המעשים שלי. למדתי שלהקשיב לאינטואיציה שלי זה חשוב… אני חושבת שכמה חודשים טובים הפחד והרעשים מנעו ממני להתמודד עם הלמידה הקשה שנדרשה ממני. אני חושבת שאם לא הייתי פונה אלייך הייתי נשארת באותו מקום. אז למדתי שלבקש עזרה זה חשוב ואפילו הכרחי לפעמים. אני באמת חושבת שבלעדייך לא הייתי מצליחה לעשות את זה.' (ח, ארצות הברית)."

צילום: מריאנה גרינשפון גולדנברג

איך את צומחת ממשברים?

"דבר ראשון אני מקבלת אותו. אני מבינה שאני אנושית ושאני זקוקה לשהות במקום הכואב לפרק זמן מסוים. אחרי שנתתי לו מקום, אני מורידה לדף את כל מה ש'יושב' עלי, כל מה שמייצר אצלי רעש בראש ומשם עובדת עם הדברים שבשליטתי מתוך הסיטואציה."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את תחושת הסיפוק מעצם הידיעה שיש לי חלק כל כך משמעותי בשינוי שמתחולל בחייהן של נשים ואמהות ושאני נותנת מהידע, הניסיון והכלים שלי עבורן ונמצאת שם בשבילן."

רוצות להכיר את אביה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולפייסבוק שלה או לפנות אליה במייל.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה