שופינג עם עלי / פרופס לצילומים

כבר כמה שנים שאני מלקטת (או במילים אחרות – אוגרת) כל מיני פריטים חמודים, קטנים, מעוצבים, צבעוניים אבל לא רק, אבל העיקר – מלאי סטייל. למגירות שלי התגלגלו לא בטעות וואשי טייפ, נוצות, צדפים, צלוחיות שמעולם לא עברו דרך המטבח, קונפטי, עטים שמעולם לא בדקתי מה הצבע שלהם, סיכות ועוד פריטים שהמשותף להם הוא היותם פרופס – אותם אביזרים ליצירת הפריים המושלם באינסטגרם. רק חבל שאני לא מוצאת את הזמן כדי להשתמש בהם.

מה צריך בשביל פריים מושלם?

תמונה שאנחנו מצלמות יכולה לתפוס איזשהו רגע ככה ספונטני אבל היא גם יכולה להיות התוצאה אחרי התארגנות של שעה עם ההעמדה הנכונה של האביזרים הנכונים באור הנכון על מנת לקבל תוצאה שהיא לא פחות ממושלמת. אז איך יוצרים את האוסף הזה? הדוד עלי פה בשבילכן, ויש בו המון ובשפע שלא כמו הזמן שלנו שהוא קצת יותר מצומצם ובהחלט לא מספיק כדי לעבור על כל ההיצע האינסופי שיש לעלי החביב. אז כדי להקל עליכן, ישבתי לי ביום שבת, ובמקום טיול משפחתי בחום, ישבתי מול המחשב במזגן והכנתי רשימה של פרופס שווים ומעוצבים שממש בא לי להוסיף למגירה שלי. ואולי אפילו להוסיף עוד מגירה…

דבר ראשון רקע

לפני שאתן מתחילות למקם את הפרופס צריך להחליט מה יהיה הרקע. אם אין לכן את המקום המיוחד הזה בבית שבו יש משטח פוטוגני נקי ומסודר, אז כדאי ליצור לעצמכן אוסף רקעים שיאפשר לתמונות שלכן ליצור את האווירה שאתן רוצות גם בלי לעשות סדר על משטח השיש במטבח. יש בעלי מלא אופציות לרקעים כאן.
View this post on Instagram

A post shared by Barbara Hobart (@besteverbackdrops) on

מילים ומשפטים

משפטי השראה ובכלל מילים הם תוספת מצוינת לפריים שלנו. תמונה אחת שווה אלף מילים אבל למה לא לשים בה איזה מילה או שתיים. אז כדאי שבאוסף הפרופס שלכן יהיו כמה סטים של אותיות כדי שתוכלו להרכיב איזה משפט או שניים ולשלב בתמונה. הינה כמה דוגמאות מעלי לקוביות עם אותיות או ריבועים עם אותיות.
View this post on Instagram

A post shared by Flatlayes | Visual Storyteller (@keren.flea.style) on

וואשי טייפ

אחד הדברים שתמיד מוצא את דרכו לתמונות שלנו זה הוואשי טייפ. תמיד נותן את הטאץ' של הצבע והסטייל ואת התחושה השקרית שאנחנו באמת משתמשות בו מעבר לצילומים אם קנינו רק אחד מכל אחד. ויש כך כך הרבה! למשל כאן, כאן וכאן.

מהדקים זה מאסט

תמיד כיף לפזר כל מיני דברים חמודים שיעשו את הפריים ליותר מעניין. זה לא משהו שעושים ככה סתם ספונטני. דברים חמודים הם גם חלק מהפרופס שלכן כמו למשל מהדקים. לא מדובר פה על מהדקים כסופים במשרד של ביטוח לאומי אלא מהדקים מעוצבים כמובן. ובעלי יש כאלה כאן וגם כאן.
View this post on Instagram

A post shared by Mrs Giovanni (@muthia8) on

צלוחיות קרמיקה

מומלץ שבאוסף הפרופס שלכן יהיו כמה צלוחיות קרמיקה יפות גם לצילומי אוכל וגם סתם בגלל שהן יפות וממש משתלבות יפה בתמונה שלכן. הן ממתקים בעצמן אז אל תתפלאו אם פתאום תגלו שיש לכן יותר מידי במגירת הפרופס שלכן כמו למשל הצלוחיות שכאן, כאן או כאן.
View this post on Instagram

A post shared by FLATLAY_GALLERY (@flatlay_gallery) on

אקססוריז בתפזורת

מה עוד כדאי לשלוף ממגירת הפרופס שלנו? עפרונות מעוצבים, תחתיות ממש יפות שאפשר לשים גם בלי הכוס, מספרים מעוצבים כי מסתבר שזה אביזר ממש פופולרי, גלויות מעוצבות, אביזרים שונים לשולחן העבודה, הכל הולך, רק שיהיה יפה ופוטוגני.
View this post on Instagram

A post shared by Perfect Little Prints (@perfectlittleprints) on

קפה פוטוגני

כשאנחנו מתעדות את הבוקר שלנו בדרך כלל נכניס לפריים גם כוס קפה אז אי אפשר שזו תהיה סתם כוס קפה שקיבלתן פעם במתנה לחג. כוס הקפה שלנו תהיה פוטוגנית ותגרום לכל מי שרואה את התמונה שלה לחשוב שהבוקר שלכן התחיל מצוין גם אם ישנתן רק שלוש שעות בלילה. כמה רעיונות אפשר למצוא כאן ואם צריך גם תחתיות אז יש פה.
View this post on Instagram

A post shared by Craft & dreams by Nili & Ortal (@craft_and_dreams) on

ולסיום – קונפטי

כמו עוגה שאנחנו מכינות ובסוף נותנות לה את הטאץ' האחרון עם סוכריות, נשיקות מרנג או זילוף כך גם לתמונה שלנו. הכל כבר מוכן לתמונה וזה הזמן לפזר פה ושם קונפטי כי עצם העובדה שסיימנו להעמיד את הכל ותיכף מצלמים היא סיבה למסיבה בפני עצמה.
View this post on Instagram

A post shared by Craft & dreams by Nili & Ortal (@craft_and_dreams) on

אז סיימתן לסדר הכל וצילמתן? העריכה עוד לפניכן ומדובר פה בשלב שיכול לקחת בין דקה לשעה כדי להגיע לתוצאה המושלמת שתשתלב בפיד שלכן. בשלב הזה אתן יכולות לקרוא גם את הפוסט איך ליצור פיד אחיד באינסטגרם מהבלוג pretty so ולזרז טיפה את העניינים. או שאתן יכולות לשתף בטיפים שלכן…

*הקישורים המופיעים בדף זה שייכים לתכנית שותפים. המשמעות היא שאם אתם מזמינים את אחד הפריטים האלו דרך הקישור, אני מקבלת עמלה קטנה שאינה משפיעה מבחינתכם על עלות הפריט.

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments