אף פעם אל תפסיקו להשתנות (חלק ראשון)!

לפני כשנתיים כתבתי כתבה במאקו על פינות עבודה. סיפרתי שם בקצרה על שלושים פינות מיוחדות. מיוחדות לאו דווקא בשל סגנון עיצובי מוקפד כלשהו, אלא בגלל הנשים שמאחוריהן, שהופכות את הפינה למיוחדת. מה קורה לפינות עם הזמן? האם הן משתנות? ולמה? לאורך הזמן עקבתי אחרי הפינות וראיתי שינויים: מעברי דירה, שינויי מיקום ושדרוגים. ואחרי שנתיים הצצתי שוב לחלק מהן…

סטוקרית של פינות

לא כל יום אנחנו הופכים את הבית למשהו אחר, חדש, עדכני. אנחנו קונים ספה לסלון לכמה שנים טובות או עד שהיא מלאה בצבע ודבק של הילדים. כך גם רוב חדרי הבית. אבל מה עם פינת העבודה? אם תשאלו אותי אשמח לספר לכן שבשנתיים מאז שהחל הפרוייקט הבנתי שפינת העבודה שלנו היא אחת הפינות הכי דינמיות בבית, פינה שמשתנה בהתאם לצרכים והשינויים השונים בחיינו.

מאז שהתחלתי לעסוק בנושא של נשים ופינות העבודה שלהן, אני מנסה לא לפספס אף פינה. אני מגלה הרבה פינות חדשות, אבל גם קוראת בין השורות מי מכן שידרגה או עברה דירה, ויודעת שיש פינה חדשה שמחכה שאגלה אותה. מה אני אגיד לכן? אני סטוקרית של פינות.

כל רמז לפינה שהשתנתה נחרט לי בזכרון, ושמרתי אותו במיוחד לפוסט על שינויים.

אז פינות עבודה משתנות

הן משתנות כשאנחנו עוברים דירה ומחליטים שזה הזמן לחדש את הפינה או שהמיקום בבית החדש מצריך שינויים מסויימים.

הן משתנות כשהעסק שלנו משתנה וצריך להכניס את הפינה הביתה, להוציא אותה החוצה או להרחיב אותה כדי לענות על צרכים משתנים.

הן משתנות כי אנחנו משתנים ורוצים לתת לזה ביטוי בפינה שלנו, בדברים שמקיפים אותנו בזמן העבודה.

הן משתנות כי אנחנו מבינות את הצרכים האמיתיים שלנו, גם אם מדובר בכיסא יותר נוח.

הן משתנות כי זה כיף לשנות ולחדש ואנחנו נהנות לקבל השראה מכל הסובב אותנו.

מה קרה אצלכן בשנתיים האחרונות?

שנתיים הן פרק זמן משמעותי והרבה דברים יכולים לקרות בו, זאת אני יודעת מהשינויים שאני עצמי עברתי בתקופה זו. אם לפני שנתיים ראיתי את עצמי כעוסקת בעיקר ביצירת פריטים ותמונות עם מסמרים וחוטים, הרי שהיום בנוסף לכל אלו, הבלוג תופס נפח חשוב מהפעילות שלי ובמקביל גם התחלתי להכין מיצגים על קירות עם מסמרים וחוטים (כבר סיפרתי לכם בפוסט הזה).

אז עם חלוף שנתיים (בערך) מתחילת הפרוייקט, אתן מוזמנות לסיור קצר בכמה פינות, חלקן בפוסט הזה וחלקן יגיע בעתיד. בואו נראה מה השתנה, ולמה.

הפינה של יונית שטרן

יונית היא מעצבת פנים המתגוררת בגבעתיים עם משפחתה האהובה: לירן בן-זוגה ויהלי ועלמה הקטנים, מכורה לאסתטיקה וחובבת DIY ו- IKEA hacks

הפינה הקודמת של יונית | צילום: אביבית וייסמן
הפינה החדשה של יונית | צילום: שירן כרמל – גם התמונה בראש הפוסט

 מה הסיבה לשינוי בפינת העבודה?

הסיבה לשינוי הייתה מעבר דירה. גיליתי שאני בהריון והחלטתי שעלייה במדרגות עם ילד ותינוקת תהייה לא פשוטה, אז החלטנו להשכיר את הדירה שלנו ולשכור דירה אחרת. כל מעבר זאת הזדמנות מבחינתי לעצב, אז גם הדירה החדשה לא נשארה כמו שהייתה…

מה ההבדלים העיקריים בין הפינות?

שתי הפינות מוקמו בחלל הציבורי. פונקציונלית, הפינה החדשה פחות נוחה. היא ממוקמת במעבר ויש בה פחות מקום אחסון לניירת. אך מבחינה עיצובית היא קלילה יותר ויצירתית: עשיתי IKEA HACK לשולחןן מדגם LISABO ותליתי מעליו רשת של COLLECTIE ושעון של UMBRA שקניתי בסוהו. על הרשת תליתיי כל מיני פריטים שימושיים או סתם כיפיים 🙂

מאיפה ההשראה בעיצוב הפינה החדשה?

פינות העבודה שלי הן תמיד חלק ממכלול העיצוב של הדירה וגם הפינה הזאת עוצבה באותו סגנון / מאותם חומרים, סקלת צבעים וכו' כמו שאר החלל. את הדירה הנוכחית עיצבתי כשהייתי בהריון וציפיתי ללידתה של עלמה וזה היה בעצם הנסטינג (הקינון) שלי והסביבה שרציתי להכין לקראתה: צבעונית, קלילה ונעימה.

איזה שינוי עבר העסק / את עברת בתקופה הזו?

לפני שנתיים עסקתי בעיקר בשיפוץ של דירות ישנות, אך מאז עיצבתי כמה בתים פרטיים במקביל לתכנון האדריכלי והרחבתי את השירותים שלי גם לדירות קבלן. תחום נוסף שבעבר היה מבחינתי חלק מעיצוב הפנים והיום עומד יותר בפני עצמו הוא הלבשת הבית וסטיילינג. גיליתי שדווקא שם היצירתיות שלי במיטבה ואני ממש נהנית מזה.

לגבי שינוי אישי קשה לי להעריך כי עוד לא עבר מספיק זמן ואין לי את הפרספקטיבה, אבל נראה לי שלמדתי להפריד טוב יותר בין העבודה שלי והחיים האישיים. כשאני עובדת אני משתדלת להתרכז במשימות שלי וכשאני עם הקטנים אני ממש משתדלת לבלות איתם ללא הפרעות. ברור לי שהתקופה הזאת חולפת מהר ואני עוד אתגעגע אליה, אז אני מעדיפה להנות ממנה עכשו ולא רק בדיעבד.

האם משהו בהרגלי העבודה השתנה בשנתיים האחרונות ובא לידי ביטוי בשינוי בפינה?

אני לא חושבת שהרגלי העבודה שלי השתנו בגלל פינת העבודה, אולי אני משתדלת להיות יותר מסודרת דווקא בגלל שבפינה החדשה חסרים לי עזרים חיצוניים כמו התיקיות.

מה הפריט האהוב עליך בפינה החדשה?

הפריט האהוב עלי בפינת העבודה החדשה לוח השנה עם הדפים הנתלשים של מיטל מ- egg design ראיתי אותו בפייסבוק והוא כל כך מצא חן בעיניי רציתי לקנות אותו ולא הספקתי. כבר לא נשאר במלאי 🙁 כשקיבלתי אותו במתנה כל כך שמחתי, כנראה שכשמשהו הוא שלך, הוא כבר ימצא את דרכו ויגיע אלייך. אני אוהבת את לוח השנה הזה דווקא בגלל שהוא כל כך נקי ומינימליסטי, ויש גם משהו בפעולה הזאת של לתלוש את הדפים שממחיש לנו שהזמן באמת עובר, לטוב ולרע…

הפינה של מיכל אגם אליסון

מיכל היא מעצבת פנים וסטיילינג עצמאית המתגוררת בשריד עם משפחתה. כיום עוסקת בעיקר בסטיילינג – הלבשת בתים והרבה סיורים בחנויות.

הפינה הקודמת של מיכל | צילום: מיכל אגם אליסון
הפינה החדשה של מיכל | צילום: ענבל כבירי

מה הסיבה לשינוי בפינת העבודה?

הסיבה לשינוי הייתה חזרה למשרד ביתי. הבנתי שהכי נכון ונוח לי לעבוד מהבית, במיוחד כאשר רוב הפגישות שלי נעשות בבית הלקוח.

מה ההבדלים העיקריים בין הפינות?

הפינה קטנה יותר מבחינה איחסונית אבל נמצאת בחלל גדול הכולל את הסלון, פינת האוכל והמטבח. בעבר היו לי הרבה קטלוגים ודוגמאות והיום הכל כמעט ברשת האינטרנטית והרבה פריטים משתנים אז הקטלוגים נעשים לא רלוונטים מהר מאוד. יש לי ארון שמשמש אותי לאחסון וזה מספיק לי ושולחן אוכל גדול שבמהלך הבוקר משמש רק אותי. בבית זקוקה בעיקר למחשב הנייד ולטלפון שלי שהוא כלי עבודה שימושי ביותר לצילומים והעברת מידע.

איזה שינוי עבר העסק / את עברת בתקופה הזו?

כל הזמן יש שינויים. אני עוסקת יותר בפגישות של הלבשת בתים, זאת הנישה שאני הכי אוהבת ומרגשת אותי ולכן יש יותר קניינות ונסיעות וטלפונים לספקים, אז הצורך במשרד ירד כי אני חושבת שנכון לפגוש את הלקוח בביתו/משרדו. שנים עבדתי במשרד ביתי וחשבתי שיש לי צורך לצאת החוצה למשרד, עד שיצאתי וראיתי שבסוף אני בעיקר עובדת מהבית כי זה מה שנוח לי. אני גם יכולה לצאת לכמה דקות לנשום אוויר ולחזור לעבוד. אני בן אדם של טבע ומרחבים.

מאיפה ההשראה בעיצוב הפינה החדשה?

ההשראה שלי היא אישית מאוד, רהיטים וחפצים שאספתי עם השנים (מכונת התפירה של הסבים של בעלי, מדפים ישנים שקיבלתי במתנה מאמא שלי). את הכלים בצבע שמנת יצרתי בעצמי לפני שנולדו הילדים. את שולחן האוכל קיבלתי במתנה מגיסתי ושיפצתי אותו. גם הכסאות הם מהמשפחה של אימי ורופדו עם בדים של דנדו לתחושה חמימה. שולחן האוכל משמש אותי גם לפגישות עבודה שכוללות לפעמים ארוחת בוקר מפנקת או קפה ועוגה לפגישות מול לקוחות. יש משהו בתחושה הביתית  הזו שהיתה חסרה לי כשיצאתי מהבית למשרד. העסק שלי הוא אני והבית שלי הוא חלק ממני.

מה היה חסר לך בפינה הקודמת ויש בפינה החדשה?

ביתיות. אני צריכה את הכל לידי, אני אמא עובדת ומגדלת שלושה ילדים שזאת משרה מלאה וחשובה לי ביותר, הנגישות שלי למשפחה והיכולת שלי להיות פה, גם אם אני עובדת בערב או בצהרים אני תמיד זמינה. אני משתדלת לנתק בין עבודה לילדים אך לפעמים מנצלת את הזמן לבד אחרי הצהרים  כשהם בחוגים כדי לעבוד. העבודה זה הכיף שלי והכתיבה בבלוג מרגשת אותי מאוד ודורשת זמן מחשב שיש לי גם בשעות לא שיגרתיות של המשרד. וחוץ מזה שבבית יש לי את הכלבה שמיידי פעם אני נגשת לחבק אותה וזה ממלא אותי באנרגיה. אוהבת אותה ואת החתולה שלי מאוד.

מה הפריט האהוב עליך בפינה החדשה?

התמונות של המשפחה שלי ,התמונה שלי ושל בעלי והילדים .הם החשובים לי ביותר. זאת היצירה הכי גדולה שלי בנוסף לעבודה שנותנת לי אנרגיה.

הפינה של אפרת שגיא

אפרת היא מעצבת גרפית ובעלת המותג .Small Talk Accessories המותג הוקם כשבתה האמצעית הייתה כבת 3, לפני קרוב ל 7 שנים ומאז עבר כמה גלגולים וסגנונות עד שהגיע למה שהוא היום, מותג המחבר בין כל האהבות של אפרת –  גרפיקה, עיצוב מוצר/אופנה, צילום ושילוב של עיצוב מודרני עם נגיעה רומנטית.

הפינה הקודמת של אפרת | צילום: אפרת שגיא
הפינה החדשה של אפרת | צילום: אפרת שגיא

מה הסיבה לשינוי בפינת העבודה?

צבענו את הבית וזאת הייתה סיבה טובה לעשות שינוי.

מה ההבדלים העיקריים בין הפינות?

ההבדל העיקרי הוא במיקום שולחן העבודה/המחשב שהוא החלק המרכזי בפינה. שולחן העבודה שינה כיוון בפינה ועכשיו הוא לא מול חלון ולכן גם הקיר שמאחוריו עבר שדרוג. השינוי נותן תחושה של חלל  גדול יותר עם יותר שטח לפתרונות אחסון למרות שהחלל יחסית קטן.

מאיפה ההשראה בעיצוב הפינה החדשה?

ההשראה מגיעה מאהבה לעיצוב חדרים. גם בדים שאני מזמינה עבור העסק מאוד משפיעים עליי. הרבה בהייה בפינטרסט ובאינסטגרם 🙂

איזה שינוי עבר העסק / את עברת בתקופה הזו?

בשנתיים האחרונות העסק מתמקד יותר בעיצוב אקססוריז מינימליסטיים בשחור לבן עם נגיעות צבע. הקמתי אתר עצמאי ובמקביל התחילו להגיע יותר פניות מחנויות בעולם אז הכל משפיע על החלל שבו אני עובדת. למשל, צריך יותר ציוד ומקום בשבילו. שנתיים הן תקופה מספיק ארוכה בשביל שינויים.

האם משהו בהרגלי העבודה השתנה בשנתיים האחרונות ובא לידי ביטוי בשינוי בפינה?

לא חלו שינויים בהרגלי העבודה שלי.

מה הפריט האהוב עליך בפינה החדשה?

מזוודה קטנה ששיפצתי ומשמשת אותי לתצוגה של פפיונים.

מה היה חסר לך בפינה הקודמת ויש בפינה החדשה?

בפינה הקודמת מקומות האחסון היו פחות נגישים לי. עכשיו הכל מאורגן כך שאמצא ואגיע אל כל דבר בקלות ובמהירות.

רוצות להכיר את יונית, מיכל ואפרת קצת יותר טוב?

האתר של יונית שטרן (מוזמנות להכיר גם את הבלוג שלה שם)
האתר של מיכל אגם אליסון (מוזמנות להכיר גם את הבלוג של מיכל)
החנות של אפרת שגיא

אשמח לשמוע מה דעתכן על השדרוגים. האם גם אתן שיניתן את פינת העבודה לאחרונה? גם על זה הייתי רוצה לשמוע ואפילו לראות!

תודה שאתן קוראות, תודה על התגובות כאן בבלוג ובכלל, בזכותכן אני כל הזמן עסוקה במחשבות ובעשייה וגם בהיכרויות חדשות…

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

15 תגובות

 1. KarenB הגב

  פוסט מקסים ונשים מהממות! איזה כיף לראות את הטרנספורמציה של הפינות בהתאם לשלבי החיים השונים של כל אחת. מרתק!

 2. manu biener הגב

  תודה קרן 🙂
  יש עוד הרבה פינות שהשתנו ותמיד מעניין לראות את ההבדלים.
  לפעמים עומד מאחרוי זה שינוי גדול יותר וזה אפילו מעניין יותר…

 3. liat rasyan-perry הגב

  איזה כיף, בריאה על פינות עבודה… עדיין מחכה לרגע שאתפנה לארגן את פינת העבודה שלי כמו שצריך ולשלוח לך ☺

 4. naama הגב

  פוסט ממש מעניין. בעיקר אחרי שביליתי כמה ימים בזמן האחרון בסידור וארגון חדר העבודה שלי עניין אותי לראות את הבחירות של כל אחת מהיוצרות שבחרת. מקסים לראות איך כל פינה מקבלת את האישיות של מי שעובדת בה.

 5. manu biener הגב

  תודה ליאת!
  מחכה לראות גם את הפינה שלך 🙂

 6. manu biener הגב

  תודה! אני גם חושבת שזה מעניין לראות. כל כך הרבה פינות השתנו בשנתיים האחרונות מכל מיני סיבות וזה פשוט מעניין… והפינה שלך, מה איתה? 🙂

 7. Natali Tamir הגב

  פוסט מקסים, השאיר אצלי המון נקודות למחשבה ופרשנות. אצלי הפינות עבודה חשובות ביותר, וכמו שהתחלתי עבודה חדשה, הדבר הראשון שארגנתי לי בה זאת פינת עבודה שתהווה לי השראה. כנ״ל שעברנו בית השנה.

 8. manu biener הגב

  הי תודה נתלי, מעניין לגלות איזה מקום חשוב הן תופסות בחיינו 🙂

 9. Orit Argaman Fadida הגב

  מעורר השראה, כיף לקרוא על הקשר בין האישה פינת העבודה שלה

 10. manu biener הגב

  תודה אורית על התגובה. הקשר בין השתיים, האישה והפינה לא מקרי, ואני נהנת לגלות אותו בכל הפינות…

 11. אביבית- הכל טוב הגב

  ואני אשב פה בשקט..;)
  אחלה פוסט

 12. Henrieta Biener הגב

  אהבתי את הפוסט המעניין שלך על השינויים בפינות העבודה התואמים את השינויים בחיים של הנשים אובסוג של העבודה שלהן.שינוי זה תמיד טוב ומרענן .כיף לקרוא את הפוסטים שלך מנו.

 13. Henrieta Biener הגב

  אהבתי את הפוסט המעניין שלך על השינויים בפינות העבודה התואמים את השינויים בחיים של הנשים אובסוג של העבודה שלהן.שינוי זה תמיד טוב ומרענן .כיף לקרוא את הפוסטים שלך מנו.

 14. ליאת בלזר הגב

  וואי וואי , כמה שינויים עבר החדר שלי…כל פעם שמנסה לדלל מוצאת את עצמי מעמיסה אותו שוב בהמון דברים שאני אוהבת..החדרים שכאן יפים וריקים יחסית.תהליך השינוי מרתק 🙂

 15. manu biener הגב

  לא מפתיע שדווקא פינות העבודה שלנו יש בהן הכי הרבה שינויים…
  את מוזמנת לשלוח תמונה של הפינה שלך כמו שהיא עכשיו, אני תמיד שמחה לראות שינויים…

השארת תגובה